W naszej hodowli zapewniamy wszystkim małą wyprawkę dla szczeniaka zawierającą przede wszystkim obroże i smycz odpowiednio dopasowane do szczeniaków (akcesoria te zostały opisane w oddzielnym artykule) oraz zapas karmy na pierwsze dni. Szczeniaki w naszej hodowli są karmione Naturediet Certified Holistic Puppy z domieszką namoczonej w wodzie karmy Acana Puppy. Polecam zakup tej karmy w pakietach promocyjnych : NatureDiet
Głównym składnikiem zawartym w karmie jest prawdziwe, czyste mięso (min. 60%). Jako źródło protein użyto kurczaka, jagnięciny i ryby. Skład węglowodanów, w postaci pełnoziarnistego ryżu, ogranicza się do max. 15%. Z innych źródeł zbożowych celowo zrezygnowano (wyjątek Naturediet z rybą). Szczególną cechą jest krótki czas gotowania: karma została zagotowana bardzo szybko i była gotowana krócej niż 5 min. Dzięki temu zostały zachowane wszystkie esencjonalne kwasy aminowe, a źródła protein nie zostały uszkodzone. Karma ta bardzo smakuje naszym szczeniakom i jest podawana lekko podgrzana.Wracając do zakupów, pierwszym niezbędnym zakupem będą dwie MISKI, jedna na wodę, jedna do jedzenia. W sklepach są dostępne 3 rodzaje misek:
1) Plastikowe- najtańsze, ale też najłatwiej się niszczą i trzeba je częściej wymieniać. Psy mogą też je gryźć.2) Metalowe- nie tłuką się i często są dostępne w opcji w wygodnym stojakiem bądź gumą zapobiegającą przemieszczeniu się. Mają jednak dla mnie jedną wadę, nie można ich wstawić do mikrofalówki, gdzie często podgrzewam psu jedzenie.
3) Ceramiczne- mogą się stłuc, jednak są ciężkie więc trudno je przesunąć, pies nie będzie jej gryzł, no i oczywiście można w nich podgrzewać jedzenie w mikrofali.
Kolejną rzeczą, która powinna znaleźć się na liście jest LEGOWISKO. Najwygodniejsze w użytkowaniu, zarówno dla nas jak i naszego pupila są legowiska ze zdejmowanym pokrowcem, dobrze izolujące od podłoża. Polecam legowiska typu ponton: Ponton
Jeżeli mamy duży dom, warto pomyśleć o jednym legowisku na danym poziomie. Jednak na samym początku spokojnie wystarczy nam jedno. Polecam położenie legowiska w miarę spokojnym miejscu, w pobliżu drzwi wejściowych, gdzie w późniejszym okresie pies może będzie odpoczywał (i dosychał) po spacerze.Przy okazji legowiska, warto się zastanowić jak często i w jaki sposób pies będzie z nami podróżował w samochodzie. My korzystamy z prostej MATY SAMOCHODOWEJ , rozkładanej na tylnym siedzeniu. Jeżeli pies jeździ z nami w ten sposób, musimy zaopatrzyć się jeszcze w SZELKI i PAS BEZPIECZEŃSTWA dla psa. Tylko w ten sposób mamy pewność, że nic mu się nie stanie przy gwałtownym hamowaniu.
Drugim sposobem jest przewożenie psa w bagażniku samochodów typu kombi. Do tego celu są również dostępne w sklepach maty bagażnikowe, i jeśli kabina samochodu jest oddzielona od bagażnika kratami, nie musimy dodatkowo zabezpieczać psa. Osobiście polecam i stosuje pierwszy sposób, który bardzo odpowiada również naszemu psu. Pamiętajmy, że Labradoodle Australijskie to psy bardzo towarzyskie i na pewno będziemy chcieli z nimi jak najczęściej podróżować samochodem.
Kolejną ważną kwestią jest pielęgnacja naszego psa. Do podstawowej opieki nad skórą i sierścią naszego psa będziemy potrzebować:
- szamponu np. Beaphar Błyszcząca sierść - szampon dla szczeniąt- szczotki: Szczotki
- płynu do czyszczenia uszu- może to być płyn Beaphar Sensitive krople do czyszczenia uszu
- zestaw do pielęgnacji zębów.
- wazelina- używana przeze mnie do smarowania poduszek psa szczególnie w okresie zimowym.
- ewentualnie możemy się jeszcze zaopatrzyć w cążki do pazurów, małe nożyczki do drobnych cięć
Przygotowując nasz dom na przyjazd szczeniaka warto zawczasu zaopatrzyć się również w dwie czy trzy zabawki (piłkę, bawełnianą linę, kong), jednak większą ilość zabawek proponuje odłożyć trochę w czasie do momentu, aż poznamy preferencje naszego pupila. Ciekawym rozwiązaniem dla naszych pupili są inteligentne zabawki: Inteligentne zabawy
Ważnym zakupem są też GRYZAKI. Jeżeli chcemy uniknąć zniszczeń w domu, pamiętajmy, że nasz mały szczeniak ząbkuje, co oznacza że jego dziąsła go bardzo swędzą i bolą. Aby mu ulżyć, warto kupić zapas żwaczy suszonych i podawać szczeniakowi regularnie. Pogryzione stoły czy buty nie wynikają ze złośliwości naszych pupili.
W trakcie nauki czystości przydatny będzie duży zapas ręczników papierowych i płynów dezynfekujących (tak by dokładnie usunąć mocz). W naszej hodowli dbamy również o sprzątanie po swoim psie dlatego polecam zakup torebek na odchody z pojemnikiem mocowanym do smyczy. W ten sposób zawsze mamy je przy sobie:
W późniejszym okresie lista zakupów wydłuży się o plakietkę do obroży, zabezpieczenie przed pchłami i kleszczami, smycz treningową i inne rzeczy pomocne w treningu (np. woreczek na smakołyki) Być może w sklepie znajdziemy wiele innych gadżetów, które mogą się okazać bardzo przydatne, w zależności od naszego trybu życia . Jeżeli mamy strome schody, powinniśmy je zabezpieczyć bramką, tak by pies nie mógł po nich swobodnie zbiegać i wbiegać szczególnie w trakcie pierwszego roku życia.
Polecam zakupy w sklepach internetowych. Oferują one dużo niższe ceny produktów i zazwyczaj bezpłatną dostawę dużego zapasu jedzenia do domu.
W tym artykule podaje linki do sklepu zooplus gdyż jak na razie uważam, że jest to najlepszy sklep internetowy, o zasięgu międzynarodowym i atrakcyjnych cenach karmy. Oczywiście przedmioty pokazane są tylko przykładem. Jedynym minusem tego sklepu jest dość długi termin dostawy dlatego warto zamówić parę dni wcześniej.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz