Powitanie

Witam na blogu poświęconemu hodowli małych i średnich Labradoodli Australijskich w Polsce.

Labradoodle to przyjazne alergikom i astmatykom psy pracujące. Najważniejszymi cechami w ich hodowli od zawsze jest temperament oraz zdrowie psów. To właśnie dlatego rekomendowani hodowcy tej wspaniałej rasy zapewniają gwarancje zdrowotną oraz przestrzegają rygorystycznego kodu etycznego.

Na stronie bloga znajdą Państwo porady dotyczące opieki nad psami jak i aktualności związane z naszą hodowlą Australijskich Labradoodli.

Wszelkie pytania proszę kierować na: info@australian-labradoodle.pl

Zapraszam rowniez na stronę internetową naszej hodowli, Amber Labradoodles: http://www.australian-labradoodle.pl/


Anna Jeziorowskaśroda, 25 stycznia 2012

Zakupy dla naszego szczeniaka

Przeglądając ofertę licznych sklepów zoologicznych, łatwo się pogubić nowym właścicielom psów. Dlatego dla przyszłych właścicieli psów  przygotowaliśmy listę zakupów, pozwalającą się dobrze przygotować przed przybyciem nowego członka rodziny.

W naszej hodowli zapewniamy wszystkim małą wyprawkę dla szczeniaka zawierającą przede wszystkim obroże i smycz odpowiednio dopasowane do szczeniaków (akcesoria te zostały opisane w oddzielnym artykule) oraz zapas karmy na pierwsze dni. Szczeniaki w naszej hodowli są karmione Naturediet Certified Holistic Puppy z domieszką namoczonej w wodzie karmy Acana Puppy. Polecam zakup tej karmy w pakietach promocyjnych : NatureDiet
Głównym składnikiem zawartym w karmie jest prawdziwe, czyste mięso (min. 60%). Jako źródło protein użyto kurczaka, jagnięciny i ryby. Skład węglowodanów, w postaci pełnoziarnistego ryżu, ogranicza się do max. 15%. Z innych źródeł zbożowych celowo zrezygnowano (wyjątek Naturediet z rybą). Szczególną cechą jest krótki czas gotowania: karma została zagotowana bardzo szybko i była gotowana krócej niż 5 min. Dzięki temu zostały zachowane wszystkie esencjonalne kwasy aminowe, a źródła protein nie zostały uszkodzone. Karma ta bardzo smakuje naszym szczeniakom i jest podawana lekko podgrzana.

Wracając do zakupów, pierwszym niezbędnym zakupem będą dwie MISKI, jedna na wodę, jedna do jedzenia. W sklepach są dostępne 3 rodzaje misek:
1) Plastikowe- najtańsze, ale też najłatwiej się niszczą i trzeba je częściej wymieniać. Psy mogą też je gryźć.
2) Metalowe- nie tłuką się i często są dostępne w opcji w wygodnym stojakiem bądź gumą zapobiegającą przemieszczeniu się. Mają jednak dla mnie jedną wadę, nie można ich wstawić do mikrofalówki, gdzie często podgrzewam psu jedzenie.
3) Ceramiczne- mogą się stłuc, jednak są ciężkie więc trudno je przesunąć, pies nie będzie jej gryzł, no i  oczywiście można w nich podgrzewać jedzenie w mikrofali.

Kolejną rzeczą, która powinna znaleźć się na liście jest LEGOWISKO. Najwygodniejsze w użytkowaniu, zarówno dla nas jak i naszego pupila są legowiska ze zdejmowanym pokrowcem, dobrze izolujące od podłoża. Polecam legowiska typu ponton: Ponton
Jeżeli mamy duży dom, warto pomyśleć o jednym legowisku na danym poziomie. Jednak na samym początku spokojnie wystarczy nam jedno. Polecam położenie legowiska w miarę spokojnym miejscu, w pobliżu drzwi wejściowych, gdzie w późniejszym okresie pies może będzie odpoczywał (i dosychał) po spacerze.

Przy okazji legowiska, warto się zastanowić jak często i w jaki sposób pies będzie z nami podróżował w samochodzie. My korzystamy z prostej MATY SAMOCHODOWEJ , rozkładanej na tylnym siedzeniu. Jeżeli pies jeździ z nami w ten sposób, musimy zaopatrzyć się jeszcze w SZELKI i PAS BEZPIECZEŃSTWA dla psa. Tylko w ten sposób mamy pewność, że nic mu się nie stanie przy gwałtownym hamowaniu.
Drugim sposobem jest przewożenie psa w bagażniku samochodów typu kombi. Do tego celu są również dostępne w sklepach maty bagażnikowe, i jeśli kabina samochodu jest oddzielona od bagażnika kratami, nie musimy dodatkowo zabezpieczać psa.

Osobiście polecam i stosuje pierwszy sposób, który bardzo odpowiada również naszemu psu. Pamiętajmy, że Labradoodle Australijskie to psy bardzo towarzyskie i na pewno będziemy chcieli z nimi  jak najczęściej podróżować samochodem.

Kolejną ważną kwestią jest pielęgnacja naszego psa. Do podstawowej opieki nad skórą i sierścią naszego psa będziemy potrzebować:
- szamponu np. Beaphar Błyszcząca sierść - szampon dla szczeniąt
- szczotki: Szczotki
- płynu do czyszczenia uszu- może to być płyn Beaphar Sensitive krople do czyszczenia uszu
- zestaw do pielęgnacji zębów.
- wazelina- używana przeze mnie do smarowania poduszek psa szczególnie w okresie zimowym.
- ewentualnie możemy się jeszcze zaopatrzyć w cążki do pazurów, małe nożyczki do drobnych cięć

Przygotowując nasz dom na przyjazd szczeniaka warto zawczasu zaopatrzyć się również w dwie czy trzy zabawki (piłkę, bawełnianą linę, kong), jednak większą ilość zabawek proponuje odłożyć trochę w czasie do momentu, aż poznamy preferencje naszego pupila.  Ciekawym rozwiązaniem dla naszych pupili są inteligentne zabawki: Inteligentne zabawy

Ważnym zakupem są też GRYZAKI. Jeżeli chcemy uniknąć zniszczeń w domu, pamiętajmy, że nasz mały szczeniak ząbkuje, co oznacza że jego dziąsła go bardzo swędzą i bolą. Aby mu ulżyć, warto kupić zapas żwaczy suszonych i podawać szczeniakowi regularnie. Pogryzione stoły czy buty nie wynikają ze złośliwości naszych pupili.

W trakcie nauki czystości przydatny będzie duży zapas ręczników papierowych i płynów dezynfekujących (tak by dokładnie usunąć mocz). W naszej hodowli dbamy również o sprzątanie po swoim psie dlatego polecam zakup torebek na odchody z pojemnikiem mocowanym do smyczy. W ten sposób zawsze mamy je przy sobie:

W późniejszym okresie lista zakupów wydłuży się o plakietkę do obroży,  zabezpieczenie przed pchłami i kleszczami, smycz treningową i inne rzeczy pomocne w treningu (np. woreczek na smakołyki) Być może w sklepie znajdziemy wiele innych gadżetów, które mogą się okazać bardzo przydatne, w zależności od naszego trybu życia . Jeżeli mamy strome schody, powinniśmy je zabezpieczyć bramką, tak by pies nie mógł po nich swobodnie zbiegać i wbiegać szczególnie w trakcie pierwszego roku życia.

Polecam zakupy w sklepach internetowych. Oferują one dużo niższe ceny produktów i zazwyczaj bezpłatną dostawę dużego zapasu jedzenia do domu.

W tym artykule podaje linki do sklepu zooplus gdyż jak na razie uważam, że jest to najlepszy sklep internetowy, o zasięgu międzynarodowym i atrakcyjnych cenach karmy. Oczywiście przedmioty pokazane są tylko przykładem. Jedynym minusem tego sklepu jest dość długi termin dostawy dlatego warto zamówić parę dni wcześniej.
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz