Powitanie

Witam na blogu poświęconemu hodowli małych i średnich Labradoodli Australijskich w Polsce.

Labradoodle to przyjazne alergikom i astmatykom psy pracujące. Najważniejszymi cechami w ich hodowli od zawsze jest temperament oraz zdrowie psów. To właśnie dlatego rekomendowani hodowcy tej wspaniałej rasy zapewniają gwarancje zdrowotną oraz przestrzegają rygorystycznego kodu etycznego.

Na stronie bloga znajdą Państwo porady dotyczące opieki nad psami jak i aktualności związane z naszą hodowlą Australijskich Labradoodli.

Wszelkie pytania proszę kierować na: info@australian-labradoodle.pl

Zapraszam rowniez na stronę internetową naszej hodowli, Amber Labradoodles: http://www.australian-labradoodle.pl/


Anna Jeziorowskapiątek, 23 kwietnia 2010

Jak urozmaicić jedzenie psa? Które resztki z naszego, ludzkiego jedzenia możemy dać naszemu psu?

Jeśli zastanawiasz się, jak urozmaicić posiłki swojego psa, bądź, które resztki z ludzkiego jedzenia możesz mu dawać, tu znajdziesz odpowiedz. Po pierwsze, dzielenie się naszymi resztkami z psem niestety nie jest wskazane. Przeważnie spożywamy żywność mocno przetworzoną i doprawioną, a takie jedzenie może skończyć się nieprzyjemnie dla naszego psa. Nigdy nie dawajmy psu gotowanych kości drobiowych (surowe lub same chrząstki tak).
Więc co możemy dawać. Poniżej znajdziecie listę takich produktów:
1.      Ryż- jest zdrowym i lekkostrawnym jedzeniem, dlatego ugotowany doskonale nadaje się dla psów z podrażnionym przewodem pokarmowym bądź dla starszych pupili. Możemy podawać zarówno biały jak i brązowy ryż.
2.      Dynia lub kabaczki- poprawia przemianę materii u psa oraz jest doskonałym źródłem beta karotenu. Możemy usunąć wszystkie nasiona, pokroić na duże kawałki i włożyć kawałek do zamrażarki, a po wyjęciu otrzymamy przysmak dla psa.
3.      Popcorn- jeśli sami przygotujemy popcorn z ziaren kukurydzy, bez dodatku soli i tłuszczu, to stanowi on doskonałą, niskokaloryczną przekąskę zarówno dla nas jak i dla naszego psa. Zawiera dużo potasu, fosforu, magnezu i wapnia. Także następnym razem podzielcie się popcornem z psem.
4.      Chude mięsonp. kurczak, wołowina czy wieprzowina bez żadnych przypraw jest doskonałym źródłem białka dla naszego psa. Zawiera też dużo witamin z grupy B (np. tiaminę, ryboflawinę czy niacynę). Zawszę przygotowując potrawę dla rodziny, możecie odkroić kawałek surowego mięsa i podzielić się z psem.
5.      Wątroba- W małych dawkach jest doskonałym źródłem witamin (np. A, B, K) oraz minerałów (żelaza). Jednak w przypadku za dużego spożycia (pow. 1g na każdy kilogram masy psa dziennie) może doprowadzić do przedawkowania witaminy A. Pamiętajmy również, że w wątrobie znajduje się dużo toksyn (szczególnie w wątrobie pochodzącej np. od fermowego kurczaka), dlatego zawsze należy ją podawać przegotowaną i w umiarkowanej ilości.
6.      Ananas- mały kawałek tego owocu będzie stanowił doskonałą przekąskę dla psa. Poza cukrem zawiera on również wapń i potas. Zamrożone kawałeczki będą stanowiły doskonałe orzeźwienie latem.
7.      Twaróg, twarożek wiejski- jest bardzo bogaty w białko i w wapń będzie więc doskonałym urozmaiceniem posiłków dla psa. Jeśli jednak wcześniej nie karmiłeś psa produktami mlecznymi, zaczynaj od małych ilości.
8.      Pietruszka- przede wszystkim poprawia zapach oddechu twojego pupila, więc następnym razem jak nie możesz wysiedzieć obok psa, dołóż do jego jedzenie trochę posiekanej pietruszki. Zawiera ona również wapń, potas oraz beta karoten.
9.      Groszek- może być dodawany do każdego posiłku, zawiera dużo tiaminy, fosforu i potasu.
10.   Masło orzechowe- jest zdrowym, wysokobiałkowym dodatkiem dla psa. Możecie spróbować posmarować masłem zabawkę psa, tak żeby miało dużo frajdy próbując je wylizać.

Oczywiście, pamiętajmy, że wszystkie wyżej wymienione składniki powinny być dodatkiem do zdrowej i zbalansowanej diety. Jeśli podajemy psu nowy smakołyk, róbmy to w małej ilości, tak by najpierw sprawdzić, czy nie powoduje on u naszego psa np. sensacji żołądkowo jelitowych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz