Powitanie

Witam na blogu poświęconemu hodowli małych i średnich Labradoodli Australijskich w Polsce.

Labradoodle to przyjazne alergikom i astmatykom psy pracujące. Najważniejszymi cechami w ich hodowli od zawsze jest temperament oraz zdrowie psów. To właśnie dlatego rekomendowani hodowcy tej wspaniałej rasy zapewniają gwarancje zdrowotną oraz przestrzegają rygorystycznego kodu etycznego.

Na stronie bloga znajdą Państwo porady dotyczące opieki nad psami jak i aktualności związane z naszą hodowlą Australijskich Labradoodli.

Wszelkie pytania proszę kierować na: info@australian-labradoodle.pl

Zapraszam rowniez na stronę internetową naszej hodowli, Amber Labradoodles: http://www.australian-labradoodle.pl/


Anna Jeziorowskaniedziela, 28 marca 2010

Szczenięta i ćwiczenia- czy istnieje coś takiego jak nadmiar ćwiczeń?

Gdy przynosimy do domu małego szczeniaka, jest on zawsze skory do zabawy. Często wiąże się ona z dużą ilością biegania, skakania, kręcenia się w kółko itp. Jednak większość szczeniąt, gdy się zmęczy, po prostu kładzie się spać, dając nam tym samym znak, że już wystarczy.


Co zrobić by nie narazić młodego psa na szkodliwe skutki zbyt dużej ilości ćwiczeń? Oto kilka zasad, których należy przestrzegać:

1. Pies nie może się przegrzewać. Jeśli tobie jest za ciepło, twój pies na pewno może się przegrzać. Postaraj się zapewnić mu cień, bądź przenieś go do chłodniejszego pomieszczenia oraz zapewnij dostęp do świeżej wody.

2. Bądź konsekwentny, jeśli chodzi o ilość ćwiczeń. Nie zmuszaj psa do godzinnego biegu po tygodniach 5 minutowych spacerów.

3. Uważaj na nawierzchnie, po której biega twój pies. Zbyt nagrzany asfalt, czy pełna porozbijanych szkieł ścieżka stanowią dla jego łap duże niebezpieczeństwo.

4. Pamiętaj by nie zmuszać psa do nadmiernego wysiłku. Zawsze zapewnij psu możliwość odpoczynku.

Niestety, nadmiar ruchu, bądź niewłaściwa forma ruchu u naszego szczeniaka może spowodować poważne uszkodzenia w przyszłości, np. dysplazję stawów. Do czasu pełnego rozwinięcia układu kostnego psa (im większy pies tym później to następuje, u średniego psa jest to min. 12 miesiąc życia) nie należy zmuszać psa do stałego, długiego wysiłku. Dlatego młodsze psy nie powinny uprawiać z nami godzinnego joggingu, bądź biegać na smyczy obok roweru. Uniemożliwia im to odpoczynek, wtedy, kiedy one go potrzebują. Pamiętajmy, że nawet, gdy zdecydujemy się na takie ćwiczenia ze starczymi psami (pow. 1, 5 roku życia), powinniśmy robić częste przerwy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz