Powitanie

Witam na blogu poświęconemu hodowli małych i średnich Labradoodli Australijskich w Polsce.

Labradoodle to przyjazne alergikom i astmatykom psy pracujące. Najważniejszymi cechami w ich hodowli od zawsze jest temperament oraz zdrowie psów. To właśnie dlatego rekomendowani hodowcy tej wspaniałej rasy zapewniają gwarancje zdrowotną oraz przestrzegają rygorystycznego kodu etycznego.

Na stronie bloga znajdą Państwo porady dotyczące opieki nad psami jak i aktualności związane z naszą hodowlą Australijskich Labradoodli.

Wszelkie pytania proszę kierować na: info@australian-labradoodle.pl

Zapraszam rowniez na stronę internetową naszej hodowli, Amber Labradoodles: http://www.australian-labradoodle.pl/


Anna Jeziorowskawtorek, 22 grudnia 2009

Święta z psem- poradnik

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia 2009 oraz zbliżającego się Nowego Roku 2010 chciałabym życzyć wszystkim czytelnikom bloga przede wszystkim spełnienia marzeń!

Anna Pawlik.


W trakcie tego specyficznego okresu, jakim są święta (a szczególnie pierwsze święta z naszym psem), pomimo wielu innych obowiązków, pamiętajmy także o potrzebach naszego pupila. Poniżej przedstawiam parę cennych rad dotyczących postępowania z psem w tym szczególnym czasie:

1) Zmęcz psa przed każdą wizytą większej ilości świątecznych gości. Zazwyczaj, w tym okresie przyjmujemy dużą ilość gości i na pewno będzie nam łatwiej zapanować nad wszystkim, gdy nasz pies będzie spokojny. Dzięki temu unikniemy nadmiernego skakania, ciągłego zaczepiania gości. Pies będzie mniej nerwowy, a my bardziej zadowoleni z jego zachowania. Pamiętajmy, że wybiegany pies to także grzeczny pies.

2) Przestrzegaj wszystkich narzuconych wcześniej reguł i ograniczeń. Nie zapominajmy o nich tylko dlatego, że są święta. Pamiętajmy też, że świąteczne jedzenie jest wyjątkowo aromatyczne i stanowi nie lada pokusę dla naszego ulubieńca. Dlatego tak ważne jest by zachować te same zasady przez cały czas i wykorzystać okazję do wzmocnienia pozytywnych nawyków, a nie zapoczątkować te złe.

3) Chroń psa przed zimnem. Wiele ras nie jest przystosowanych do ostrych mrozów. W sklepach zoologicznych są już dostępne różnego rodzaju kubraczki oraz buty dla psa. Osobiście nie jestem zwolenniczką traktowania psa jak człowieka i przebierania go, jednak ubranie ochronne to często konieczność. Jeżeli zaczynamy naszą przygodę z ubrankiem, kupmy kubraczek zapinany tylko na szyi. Nie będzie on przeszkadzał naszemu psu w poruszaniu się. Ważne jest również dbanie o opuszki na łapach naszego psa. Jeśli chodzi on po powierzchni posypanej solą, konieczne trzeba ją spłukać po powrocie do domu oraz zabezpieczyć np. wazeliną. Odpowiednie środki do pielęgnacji opuszków są dostępne w sklepach.

4) Pozwól psu sprawdzić pogodę. Psy nie oglądają prognoz i nie zawsze się domyślają, dlaczego dzisiaj nie ma długiego spaceru. Pies powinien wyjść na dwór, a jeśli będzie dla niego zbyt zimno, za mokro sam będzie chciał wrócić do domu.

5) Zachowaj ostrożność przy kominku. Zwierzęta instynktownie trzymają się z dala od ognia. W okresie świąt często przebieramy nasze zwierzęta, a wystarczy sekunda by takie ubranie zajęło się ogniem od jednej iskry. Polecam korzystanie z ekranów kominkowych. Nie zostawiaj również psa samego w pokoju z zapalonymi świeczkami. Jeśli jeszcze nie masz w domu czujników dymu, zaopatrz się w nie. Kosztują nawet od 20 zł, a potrafią ocalić Ci życie.

6) W trakcie świąt pies napotyka niebezpieczne przedmioty dosłownie na każdym kroku. Poinsecja wywołuje wymioty u psa. Czekolada odkłada się w organizmie i zatruwa psa powoli. Wszelkie ozdoby choinkowe stanowią dla psa, a w szczególności szczeniaka śmiertelne niebezpieczeństwo. Postaraj się usunąć wszelkie niebezpieczne przedmioty z obszarów łatwo dostępnych dla psa.

7) Uważaj na prezenty i inne dekoracje. Pies, jako pierwszy będzie wiedział czy w paczce znajduje się coś jadalnego. Poproś więc gości, by prezenty z jedzeniem nie trafiały pod choinkę. Można je odłożyć na półkę. Delikatne ornamenty, bądź ozdoby drewniane (ze słomy, jadalne) wieszaj na górnej części choinki, tak by pies nie miał do nich dostępu. Również pióra i ozdoby z taśmy są bardzo niebezpieczne dla psa.

8) Żyj chwilą, ciesz się ze Świąt, śmiej się jak najwięcej. Baw się i spędzaj czas ze swoim psem. To najlepszy prezent jaki możesz zrobić swojemu pupilowi. Jeśli ty będziesz szczęśliwy, to twój pies też będzie zadowolony.

9) Ostatnia, ale najważniejsza uwaga: Nie dawaj szczeniaka jako świąteczny prezent. Emocje nie są dobrym kryterium wyboru psa. Powinna to być dogłębnie przemyślana i racjonalna decyzja. Najczęściej to właśnie świąteczne prezenty trafiają w przerażająco dużej ilości do schroniska w czerwcu, ponieważ szczeniak nie jest już nową maskotką, nie ma go gdzie zostawić na wakacje. Poza tym, każdy potencjalny właściciel psa musi się na niego przygotować, a gdy ma to być świąteczna niespodzianka jest to niemożliwe.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz