Powitanie

Witam na blogu poświęconemu hodowli małych i średnich Labradoodli Australijskich w Polsce.

Labradoodle to przyjazne alergikom i astmatykom psy pracujące. Najważniejszymi cechami w ich hodowli od zawsze jest temperament oraz zdrowie psów. To właśnie dlatego rekomendowani hodowcy tej wspaniałej rasy zapewniają gwarancje zdrowotną oraz przestrzegają rygorystycznego kodu etycznego.

Na stronie bloga znajdą Państwo porady dotyczące opieki nad psami jak i aktualności związane z naszą hodowlą Australijskich Labradoodli.

Wszelkie pytania proszę kierować na: info@australian-labradoodle.pl

Zapraszam rowniez na stronę internetową naszej hodowli, Amber Labradoodles: http://www.australian-labradoodle.pl/


Anna Jeziorowskaczwartek, 8 października 2009

Przepisy i regulacje dotyczące hodowli Australijskich Labradoodli

Australijskie Labradoodle to rasa bardzo popularna zarówno w Australii, skąd się wywodzi, jak i w Stanach Zjednoczonych. W Europie jest ona ciągle niezbyt dobrze znana. Staje się obecnie bardzo popularna w Wielkiej Brytanii i powoli rozpowszechnia się na kontynencie.

Jak już pisałam, Labradoodle powstał z myślą o coraz większej liczbie alergików, lecz dopiero po wielu latach starań uzyskano stabilną rasę Australijskiego Labradoodla, który zarówno nie lnieje jak i ma powtarzalne cechy charakteru. Rasa ta nie spełnia jeszcze wszystkich kryteriów ilościowych (chodzi tu głównie o ilość zwierząt hodowlanych) narzuconych przez związki kynologiczne, nie jest więc rasą zarejestrowaną w FCI. Trwają jednak starania organizacji zrzeszającej hodowców Labradoodli nad jej rejestracją. Istnienie takich związków pozwala również kontrolować rozwój rasy jak i zidentyfikować rekomendowanych hodowców. Zasady rejestracji we wszystkich stowarzyszeniach są jednakowe. Zakładają one:

- konieczność przeprowadzenia szczegółowych testów zdrowotnych na każdym psie dopuszczonym do rozrodu (szczegóły w kolejnym wpisie);

- przestrzeganie kodu etycznego przez hodowców jak i zapewnianie gwarancji zdrowotnych;

- rejestrowanie miotów, co zapewnia potwierdzone pochodzenie każdego psa.

Stowarzyszenia te oferują również mnóstwo porad zarówno dla hodowców, jak i dla właścicieli tych fantastycznych psów. Oto ich lista:

1)Australian Labradoodle Association of America:

http://www.ilainc.com/index.html

2)Australian Labradoodle Association (Austalia):

http://www.laa.org.au/

3)Australian Labradoodle Association Europe:

http://www.alaeu.org

Każde z tych stowarzyszeń ściśle ze sobą współpracuje i zapewnia swoje logo dla zrzeszonych hodowców:
Osobiście jestem w ciągłym kontakcie z założycielami Europejskiego Stowarzyszenia Austalijskich Labradoodli i mam nadzieję, że już niedługo jako pierwsza polska hodowla stanę się jej członkiem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz