Powitanie

Witam na blogu poświęconemu hodowli małych i średnich Labradoodli Australijskich w Polsce.

Labradoodle to przyjazne alergikom i astmatykom psy pracujące. Najważniejszymi cechami w ich hodowli od zawsze jest temperament oraz zdrowie psów. To właśnie dlatego rekomendowani hodowcy tej wspaniałej rasy zapewniają gwarancje zdrowotną oraz przestrzegają rygorystycznego kodu etycznego.

Na stronie bloga znajdą Państwo porady dotyczące opieki nad psami jak i aktualności związane z naszą hodowlą Australijskich Labradoodli.

Wszelkie pytania proszę kierować na: info@australian-labradoodle.pl

Zapraszam rowniez na stronę internetową naszej hodowli, Amber Labradoodles: http://www.australian-labradoodle.pl/


Anna Jeziorowskaponiedziałek, 19 października 2009

Czy Labradoodle to pies dla mnie, czyli o charakterze i temperamencie.

Generalnie Labradoodle to psy bardzo przyjacielskie, familijne i żywotne. Są również bardzo lojalne i posłuszne. Pamiętajmy, że psy tej rasy pracują jako psy towarzysze, przewodniki, co oznacza że uwielbiają współpracę z człowiekiem. Mają niewielkie tendencje do agresji czy szczekania, są za to bardzo delikatne jeśli chodzi o dzieci i o inne zwierzęta. O Labradoodlach często można usłyszeć, że są to psy myślące. Osiągają doskonałe wyniki w treningach posłuszeństwa. Wyjątkowe w tych psach jest to, że w jednej chwili przypominają klauna rozśmieszającego całe towarzystwo, a za chwile zamieniają się w mądrego, rozważnego psa. Mają doskonałe wyczucie, kiedy jest czas na zabawę.
Australijskie Labradoodle mają bardzo wysoki poziom intuicji. Oznacza to, że doskonale potrafią wyczuć nasz nastrój i dopasowują się do niego. Może to działać przeciwko nam, dlatego tak ważne jest poświęcenie czasu na trening psa od momentu jego zakupu. Jeśli nie jesteśmy w stanie znaleźć na to czasu, to należy przemyśleć, czy jest to na pewno najlepszy moment na szczeniaka.
Zazwyczaj Australijskie Labradoodle uwielbiają wodę. Mają to po swoich przodkach - Labradorach. Należy jednak pamiętać, że może to również oznaczać, że będą pluskać się w kałuży czy nawet w misce z wodą (czego sama byłam świadkiem). Wiąże się z tym ich kolejna cecha – uwielbienie dla zabawy. Dla właściciela oznacza to kupę śmiechu. Jednak należy pamiętać, iż są to psy bardzo kontaktowe i w momencie gdy są zbyt długo ignorowane, potrafią zwrócić na siebie uwagę. Mają bardzo silny instynkt aportowania. Potrafią godzinami przynosić rzucony przedmiot, co stanowi dla każdego właściciela doskonałą zabawę. Jednak w związku z tym umieją też łapać właściciela za rękaw, co jest mylnie interpretowane jako próba gryzienia. Nasz pies zazwyczaj chce nas gdzieś zaprowadzić(!), pokazać nam coś, bądź dać nam do zrozumienia, że już czas na jego spacer.
Temperament Labradoodli dzielimy na dwie kategorie: łagodny (spokojny) i aktywny. Jeśli planujemy dla psa w przyszłości np. treningi agility to zdecydowanie powinniśmy zdecydowac się na psa bardziej aktywnego. Ważne, by powiedzieć hodowcy jaki pies bardziej do nas pasuje. Szczenięta przed opuszczeniem hodowli przechodzą testy behawioralne i na tej podstawie są dopasowywane do właścicieli.
Uwaga: Wszystkie wyżej opisane cechy są przypisane Australijskim Labradoodlom, które od wielu pokoleń wykazują podobne cechy charakteru. Są to cechy, których rozwój i utrwalenie zależy od przyszłego właściciela i odpowiedniej socjalizacji, której zostanie poddany pies. Australijskie Labradoodle to materiał na doskonałego psa rodzinnego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz